top of page

POILSIO PASTATAI

POILSIO KOMPLEKSO VILNIAUS RAJONE STATYBOS PROJEKTAS

PROJEKTO APRAŠYMAS

Poilsio komplekso statybos projektu siekiama naujai interpretuoti pastatų ir gamtinio konteksto tarpusavio ryšio estetinį aspektą pasitelkiant niuanso principą ir su gamtine aplinka derančias medžiagas bei architektūrinės raiškos formas. Daugumos pastatų išorės perimetrai, formuojami kolonų ir ažūrinių terasų turėklų oragniškai persilieja į greta augančių pušų gamtinį audinį paslėpdami ribą tarp natūralių ir antropogeninių erdvių. Komplekso struktūra sukurta siekiant panaudoti sklype ensančių reljefo formų teikiamus privalumus, sukurti daugiaplanę urbanistinę struktūrą, užtikrinančią logiškus ir sklandžius funkcinius ryšius tarp pastatų ir greta jų esančių poilsio erdvių bei komplekso lankytojų ir nuolatinių gyventojų patogumą. Dirbtinio vandens telkinio, statinių ir pastatų vietos bei architektūrinė raiška parinkti taip, kad ne konkuruotų, o papildytų gamtinę aplinką, pabrėžtų jos privalumus ir atspindėtų bendrą tvaraus poilsio gamtos prieglobstyje koncepciją. Kitavertus pačių pastatų suplanavimas leidžia užtikrinti didelį fizinį ir psichologinį lankytojų komfortą, sukurti jaukų privatumą užtikrinančias erdves pastatų išorėje ir viduje.

Sklypo plotas – 1,0512 ha

Komplekso pastatų bendrasis plotas – 830 m²

Poilsiui skirtų patalpų skaičius – 10 vnt.

Restorano vietų skaičius – 70 vnt.

Automobilių stovėjimo vietų – 12 vnt.

 

Projekto etapai: sklypo formavimo ir pertvarkymo projektas, projektiniai pasiūlymai, techninis darbo projektas

Projektas rengtas: 2023 - 2024 m.

Autoriai: Aurimas Daunoravičius, Ugnė Petrevičiūtė, Milda Sutkaitytė, Laima Ivanauskaitė (SFPP rengėja)


POILSIO PASTATO JUODKRANTĖJE REKONSTRAVIMO PROJEKTAS

PROJEKTO APRAŠYMAS

Buvusių poilsio namų vieno iš korpusų rekonstravimo projektas pateikė nemažai iššūkių sprendžiant šiuos pagrindinius klausimus:

  • korpuso atskyrimas iš bendro buvusių poilsio namų komplekso;

  • didelio skaičiaus pastate esančių patalpų savininkų tarpusavio interesų suderinimas;

  • sklypo, rekonstruojamo pastato, gretimų pastatų savininkų ir naudotojų (iš viso 150+ fizinių ir juridinių asmenų) nuosavybės teisių ir interesų apsaugą užtikrinančių sprendinių parengimas ir tinkamas įforminimas;

  • teritorijų planavimo dokumentų, nacionalinio parko nuostatų ir kitų teisės aktų reikalavimus atitinkančių architektūrinių sprendinių parengimas bei tinkamas įforminimas.

 

Plotas prieš rekonstravimą – 993 m²

Plotas po rekonstravimo – 1276 m²

Poilsio patalpų skaičius – 30 vnt.

 

Projekto etapai: projektiniai pasiūlymai, techninis darbo projektas

Projektas rengtas: 2022 - 2024 m.

Autoriai: Aurimas Daunoravičius, Ugnė Petrevičiūtė, Milda Sutkaitytė


POILSIO PASTATO PALANGOJE PAPRASTOJO REMONTO PROJEKTAS

PROJEKTO APRAŠYMAS

Paprastojo remonto projektas parengtas siekiant įgyvendinti užsakovo sumanymą buvusį stambios pramonės įmonės viešbutį paversti šiuolaikišku poilsio pastatu su atskiriems savininkams priklausančiomis poilsio patalpomis ir papildomą komfortą užtikrinančiomis pastato bendrosiomis patalpomis bei teritorijos erdvėmis. Didžiausiu iššūkiu šiame projekte tapo esamų konstrukcijų efektyvus panaudojimas ir dalinis pertvarkymas bei naujų tūrinių konstrukcinių elementų įrengimas siekiant suskurti naują architektūrinę ir estetinę kokybę kartu užtikrinant nustatytų reikalavimų bei normų išlaikymą. Vienavertus tūrio caharakteris pakito nežymiai – išlaikyti esami stogų nuolydžiai, užstatymo perimetras, principinė planinė struktūra, tačiau subjektyviai suvokiama estetinė išraiška ženkliai skiriasi nuo pirminės pakitusiu fasadų medžiagiškumu, spalvine gama, langų skaidymu ir naujais tūriniais elementais – balkonais bei terasomis. Projektu buvo numatytas ir įgyvendintas visų inžinerinių tinklų atnaujinimas, šiuolaikinius reikalavimus atitinkančių vėdinimo, vėsinimo, silpnų srovių tinklų įrengimas, šių tinklų valdymui pritaikant išmaniųjų namų funkcijas.

 

Projekto rengimo metai: 2022 m.

Projekto etapai: techninis darbo projektas

Autoriai: Aurimas Daunoravičius, Ugnė Petrevičiūtė

bottom of page